Müzik

Sanataşehir | Şehrin Sanatı
Müzik - Sanataşehir | Şehrin Sanatı

Sanataşehir kendi müziğinize konsantre olabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz çok yönlü bir sanat ve kültür merkezidir. Her yaştan öğrencilerimizin Enstrüman dersi almak, bireysel veya grup halinde prova yapmak gibi müziğe ve sanata dair tüm ihtiyaçlarını tek bir adreste bulabileceği; okul olarak alışılagelmişin dışında alternatif ve yaratıcılığı ön plana çıkaracak eğitim sistemi ile Ataşehire yeni bir soluk getirerek sanatı seven bireylerin buluşma noktası olarak sizlerle biraraya geliyoruz... Heyecanlıyız; hedefimiz okulumuzda eğitim alan her öğrencimizin müzikten ve sanattan zevk almasını sağlayarak, hedef alabileceği bir amaç oluşturmak ve müzikte eğitim kalitesini yükseltmektir. Bu amaçla: Yetişkinler ve çocuklar için ayrı ayrı müfredatlar uygulanmakta olup; eğitimlerimiz istekleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda kişiye özel bir program gerçekteştireceğiz. Okulumuzun sanat eğitimindeki en büyük iddiası, profesyönel yönetim kadrosu ile birlikte son derece başarılı ve konusuna hakim öğretmen kadrosuna sahip olmasıdır.
Hazırlıkları 2018 yazından itibaren hızla devam eden Sanataşehir İstanbul Anadolu Yakası'nda Ataşehir’de kendi müstakil mekanında hizmet vermektedir. Yılların getirdiği deneyimle, her biri alanında uzman, Akademik kadrosuyla, her yaş grubuna ve seviyeye uygun nitelikli bir eğitim veren okulumuzun deprem yönetmeliğine uygun 2 katlı binasında, müzik eğitimi için tüm altyapının ve huzurun düşünüldüğü estetik bir yapıya sahip; ilk katında 200 kişi kapasiteli Tiyatro Salonumuz, Misafir Bekleme Alanımız, Prova Alanımız, ikinci katında Uygulama ve Teori Sınıflarımız, öğrencilerimiz ve misafirlerimiz için yapılan Cafe'mizle, geniş bir çalışma ve etkinlik alanına sahibiz.
Okulumuz Müzik Bölümünde Piyano, Keman, Gitar, Saksafon, Şan, Vokal, Solfej, Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik Bölümlerine Hazırlık Dersleri verilmekte olup Bu derslerin gün ve saatleri her öğrenci için ayrı ayrı düzenlenerek, öğrencinin müsait olduğu gün ve saatlere göre hafta içi veya hafta sonlarına programlanarak özel (bire-bir) eğitim modeli uygulanmaktadır. Ayrıca; isteyen öğrencilerimizin London College of Music, Royal Academy of Music, TRINITY College London sınavlarına girmeleri için teşvik ediyor, çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.
Tüm enstrüman dersi alan öğrencilerimiz enstrüman derslerine ilave olarak haftada 45 dakika solfej dersi almaktadır. Grup halinde yapılan solfej derslerimiz, başlangıç ve ileri seviye olarak iki sınıfa ayrılmıştır. Solfej, nota okumayı hızlandırması, müzik kulağının geliştirilmesi ve öğrencinin seçtiği enstrümanda daha hızlı yol katedebilmesi açısından müzik bölümü öğrencilerimiz için çok önem verdiğimiz bir derstir.
Okulumuz her yıl sonunda, öğrencilerimizin topluluk önünde müzik icra edebilme yeteneklerini geliştirmek için, kendi salonumuzda konserler düzenleyecek olup; bu konserlerde tüm branş öğrencilerine bireysel ve orkestra performanslarını sergileme imkanı verecekler ve Piyano kursu öğrencilerimizi de öğretmenlerimiz, ferdi olarak ya da diğer branşlardaki öğrencilerimizle provalar yaptırarak ve gruplar kurarak konserlerimize hazırlayacaklardır.
Bu nedenle: Sanataşehir Müzik ve Sanat Okulumuz Enstrüman dersi almak, bireysel veya grup halinde prova yapmak gibi müziğe ve sanata dair tüm ihtiyaçlarınızı tek bir adreste gerçekleştirmeniz için tasarlanmıştır. Profesyonel eğitmenler eşliğinde, kendine ait 2 katlı binasında faaliyet gösteren Sanataşehir Müzik ve Sanat Okulumuz, dilediğiniz müzik tarzını öğrenmek ve geliştirmek için katılımınızı bekliyor.